Rozpędzony Śląsk zbił lidera! Hat-trick Robaka

2 października 2018 o 19:44 | komentarze: 0

Koncert gry podopiecznych trenera Tadeusza Pawłowskiego. Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok aż 4:0. Wynik ten jest o tyle zaskakujący, że w pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

Efektowne przełamanie wrocławian. Śląsk - Piast 4:1

24 września 2018 o 14:40 | komentarze: 0

Po siedmiu kolejkach z rzędu bez zwycięstwa kibice Śląska w końcu mogli głęboko odetchnąć. Wrocławianie efektownie pokonali w niedzielę Piast Gliwice 4:1.

Śląsk znokautowany w derbach

14 września 2018 o 21:18 | komentarze: 0

Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem Lubin 0:4 w derbach Dolnego Śląska. Bramki dla lubinian zdobywali Filip Starzyński bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, Filip Jagiełło oraz Dawid Pakulski. Samobójczego gola strzelił Marcin Robak.

Śląsk był lepszy, ale przegrał z Wisłą. Zawiodła skuteczność

1 września 2018 o 22:55 | komentarze: 0

Wydawało się, że Śląsk przełamie serię pięciu meczów bez wygranej i pokona Wisłę Kraków, ale mimo dobrej gry tylko obijał słupki i poprzeczki. Tymczasem Zdenek Ondrasek wykorzystał jedyną okazję, jaką miał i strzałem z bliska zapewnił krakowianom trzy punkty w 90. minucie.

Śląsk jak Dr Jekyll i Mr Hyde. Frajerska strata punktów z beniaminkiem

28 sierpnia 2018 o 12:58 | komentarze: 0

Bardzo dobrą grą w pierwszej połowie meczu z Zagłębiem Sosnowiec piłkarze Śląska rozbudzili apetyty kibiców na zwycięstwo. Jednak nic z tego, bo po przerwie zespół Tadeusza Pawłowskiego wyglądał tak, jakby myślami dalej przesiadywał w szatni.

Kamil Vacek odchodzi ze Śląska

22 sierpnia 2018 o 13:53 | komentarze: 0

Miał być wielkim wzmocnieniem, a okazał się wielkim niewypałem. Śląsk Wrocław rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Czechem Kamilem Vackiem.

Spalony Śląsk. Twierdza Wrocław zdobyta

5 sierpnia 2018 o 19:19 | komentarze: 0

Śląsk Wrocław przegrał 0:1 z Lechem Poznań w meczu 3. kolejki Ekstraklasy. Śląsk dominował od pierwszej minuty, strzelił aż cztery gole, ale to za mało by zdobyć choćby jeden punkt, bo… żaden z nich nie został uznany, bowiem za każdym razem piłkarze Śląska byli na spalonym.

Śląsk wyrwał punkt Lechii. Niezawodny Celeban

28 lipca 2018 o 12:23 | komentarze: 0

Śląsk Wrocław uratował w końcówce spotkania remis z Lechią Gdańsk 1:1. Emocji nie brakowało, kontrowersji też. Szymon Marciniak podyktował dwa rzuty karne. Jednego obronił Jakub Słowik.

Kosecki odchodzi ze Śląska. Zagra w tureckim drugoligowcu

24 lipca 2018 o 19:31 | komentarze: 0

Sobotni mecz z Cracovią był ostatnim w koszulce Śląska dla Jakuba Koseckiego. 27-skrzydłowy został sprzedany przez wrocławian do Adana Demirspor Kulubu.

Trzy punkty zostają we Wrocławiu. Śląsk rozprawił się z Cracovią na inaugurację sezonu

22 lipca 2018 o 12:09 | komentarze: 0

Wzmocniony kilkoma nowymi zawodnikami Śląsk Wrocław pokonał na swoim stadionie Cracovię 3:1 na inaugurację sezonu 2018/19. Ostatni raz tak dobrze wrocławianie rozpoczęli rozgrywki cztery lata temu.

WKS ściąga posiłki z Bliskiego Wschodu. Farshad Ahmadzadeh nowym zawodnikiem Śląska

5 lipca 2018 o 21:15 | komentarze: 0

Irańczyk Farshad Ahmadzadeh kolejnym wzmocnieniem Śląska Wrocław. Skrzydłowy podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Z kopalni do Ekstraklasy. Śląsk ściągnął napastnika z drugiej ligi

11 czerwca 2018 o 18:27 | komentarze: 0

Śląsk upodobał sobie szukanie nowych zawodników w niższych ligach. Po pomocniku Damianie Gąsce z Wigier Suwałki drugim wzmocnieniem został napastnik Daniel Szczepan z GKS Jastrzębie - piłkarz, który występy w drugiej lidze godził z pracą w kopalni.

Do trzech razy sztuka. Gdynia zdobyta, Śląsk kończy sezon zwycięstwem

19 maja 2018 o 23:00 | komentarze: 0

Śląsk pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelił już w pierwszej minucie spotkania Daniel Łuczak.

Bezlitośni. Śląsk pokonał kolejnego rywala w grupie spadkowej

12 maja 2018 o 18:40 | komentarze: 0

Piast Gliwice obijał słupki i poprzeczkę, ale Śląsk był bardziej skuteczny i pokonał rywali 3:1. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Robert Pich, a jedno trafienie zaliczył Marcin Robak.

Specjaliści od grupy spadkowej. Śląsk wciąż niepokonany

9 maja 2018 o 17:48 | komentarze: 0

Śląsk Wrocław pewnie wygrał z Pogonią Szczecin 2:0 i zbliżył się do dziewiątego miejsca w tabeli. A kolejny dobry występ zaliczył Jakub Kosecki.

Grad bramek w Krakowie. Śląsk postawił kropkę nad

Grad bramek w Krakowie. Śląsk postawił kropkę nad "i"

4 maja 2018 o 20:13 | komentarze: 1

Wrocławianie potrzebowali jednego punktu z Cracovią, żeby zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Po szalonym meczu, pełnym zwrotów akcji, podopieczni trenera Tadeusza Pawłowskiego zremisowali przy Kałuży 3:3.

Śląsk na fali.

Śląsk na fali. "Setka" Robaka

30 kwietnia 2018 o 21:26 | komentarze: 0

Trzy wygrane z rzędu - takiej serii Śląsk Wrocław w tym sezonie jeszcze nie miał. Na zakończenie 33. kolejki ekstraklasy wrocławianie efektownie pokonali Lechię Gdańsk 3:1 i są już pewni pozostania w lidze.

Śląsk poszedł za ciosem. Koniec niechlubnej passy. Trzy punkty jadą do Wrocławia

20 kwietnia 2018 o 20:38 | komentarze: 0

Każda passa kiedyś się kończy. Tydzień temu Śląsk Wrocław odniósł pierwsze zwycięstwo w 2018 roku, a dziś wrocławianie przerwali jeszcze gorszą serię. Po piętnastu meczach z rzędu bez wygranej, WKS po raz pierwszy w sezonie 2017/2018 przywozi trzy punkty z wyjazdu i utrzymanie w ekstraklasie ma niemal w kieszeni.

Bardzo ważne przełamanie. Milowy krok Śląska do utrzymania

15 kwietnia 2018 o 21:51 | komentarze: 0

Śląsk grą znów nie zachwycił, ale zdobył niezwykle ważne trzy punkty w kierunku utrzymania w Ekstraklasie. Po bramce Mateusza Cholewiaka już w 41. sekundzie wrocławianie pokonali u siebie Sandecję Nowy Sącz 1:0. To pierwsza wygrana WKS-u w 2018 roku.

Śląsk bez przełamania. Teraz walka o utrzymanie

7 kwietnia 2018 o 22:24 | komentarze: 0

Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Koroną Kielce w meczu 30. kolejki Ekstraklasy. WKS nie wygrał już dziewiątego spotkania z rzędu i do końca sezonu będzie walczyć o utrzymanie.