Śląsk zakończył sezon z impetem. 4:0 z Arką Gdynia

Michał Andryszczyk / 18 maja 2019 o 23:14

Na zakończenie nieudanego dla siebie sezonu wrocławianie rozbili przed własną publicznością Arkę Gdynia 4:0. Po dwie bramki zdobyli Robert Pich i Marcin Robak.
Przed rozpoczęciem ostatniego w tym sezonie meczu piłkarze Śląska i Arki byli pewni utrzymania w Ekstraklasie. Przed spotkaniem Arka miała o punkt więcej od wrocławian. Starcie na Dolnym Śląsku nie decydowało zatem o niczym, poza ostatecznym miejscem w tabeli i wysokością premii na koniec sezonu.

Od samego początku na murawie przeważali wrocławianie. Efekty przyszły szybko, bo już w 12. minucie Robert Pich otworzył wynik meczu. Słowak trafił po koronkowej akcji, w której Marcin Robak zagrał piłkę piętą do Piotra Celebana, strzał defensora odbił jeszcze Pavels Steinbors, ale wobec dobitki Picha był już bezradny.

Śląsk na jednym golu się nie zatrzymał. Już kilka minut później Słowak po raz drugi trafił do siatki. Tym razem asystę zanotował Mateusz Cholewiak, który wycofał piłkę do Picha spod linii końcowej.

W drugiej połowie Śląsk wciąż atakował,ale gości ratował Steinbors. Łotewski bramkarz już kilka minut po wznowieniu gry obronił groźny strzał Jakuba Łabojki. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Śląska za faul Dancha na Robaku, ale po wideoweryfikacji odwołał swoją decyzję i wydaje się, że słusznie, bo napastnik Śląska dużo dodał od siebie.

To nie uchroniło jednak gości od straty kolejnych goli. Między 65. a 71. minutą gospodarze dwukrotnie ukłuli Arkę. Damian Gąska miękko dośrodkował z lewego skrzydła do Robaka, który mimo asysty obrońców zdołał się odwrócić i oderwać od przeciwników. Mając sporo wolnej przestrzeni huknął nie do obrony. Gąska asystował również przy drugim trafieniu napastnika wrocławian. Wyłożył piłkę przed pustą bramkę, a Robak tylko dołożył nogę. Śląsk zdeklasował przeciwników 4:0.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 4:0 (2:0)