Ulga we Wrocławiu. Śląsk uratował ligowy byt

Michał Andryszczyk / 15 maja 2019 o 8:37

Kibicom we Wrocławiu kamień spadł z serca. Śląsk pokonał na wyjeździe 2:0 Miedź Legnica i na jedną kolejkę przed końcem sezonu zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie.
Śląsk jeszcze nigdy nie był tak blisko spadku, odkąd wrócił do Ekstraklasy w 2008 roku. Śląsk punkt nad strefą spadkową. Dwie kolejki do końca sezonu. Chyba nikogo nie trzeba było przekonywać, jak wiele ważyły punkty leżące na boisku w Legnicy. Tu nie liczył się styl, tylko zdobycz i spokojna głowa w ostatnim spotkaniu.

Pierwsze minuty były lepsze w wykonaniu Miedzi. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, rozgrywali ją krótkimi podaniami i szybko opanowali środek pola. Nie brakowało także nerwowości w szeregach Śląska pod własną bramką. Tak doświadczony obrońca jak Piotr Celeban dał się ograć jak dziecko pod linią końcową, a Łukasz Broź był bardzo elektryczny we własnym polu karnym. Najgroźniej było jednak po strzale Juana Camary, jednak Jakuba Słowika uratował słupek.

Pierwsza połowa tego meczu przyniosła szanse bramkowe obu drużynom, ale do przerwy goli nie oglądaliśmy. Losy tego meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Tuż po wznowieniu gry, bo w 51. minucie, wynik spotkania otworzył Augusto. Portugalczyk przez większość wiosny leczący kontuzję kolana, wrócił do jedenastki i znowu dał dużo jakości. Z Wisłą Płock asystował przy jednej z bramek, w Legnicy podszedł do rzutu wolnego i chytrym strzałem zaskoczył Dżanajewa. 1:0 dla Śląska.

W drugiej połowie dwoił się i troił Słowik, który bronił strzały Ojaamy i Camary. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Śląska 1:0, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry wrocławianie odpowiedzieli zabójczą kontrą i pieczętującym golem Mateusza Radeckiego.

Ten wynik oznacza, że Śląsk Wrocław utrzymał się w Ekstraklasie. Z kolei Miedź jest bardzo bliska spadku. W ostatniej kolejce legnickiej drużynie będzie potrzebny cud - musi wygrać z Wisłą Kraków i liczyć na to, że Wisła Płock przegra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, które już spadło z Ekstraklasy.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)