Śląsk wygrał z Wisłą Płock i ucieka ze strefy spadkowej

Michał Andryszczyk / 11 maja 2019 o 17:37

Śląsk Wrocław wygrał drugi mecz z rzędu i jest coraz bliżej utrzymania w Ekstraklasie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w końcówce meczu niezawodny Marcin Robak.
Po wygranym meczu w Sosnowcu trener Lavička wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i nie zdecydował się rotować składem, licząc na drugie zwycięstwo z rzędu.

Śląsk wyszedł na prowadzenie już w 9. minucie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i wrzutce sprzed pola karnego do piłki doszedł Mateusz Cholewiak i wpakował ją głową z bliska do bramki. Chwilę wcześniej niewiele brakowało, żeby to goście jako pierwsi cieszyli się z gola, ale między słupkami świetnie spisał się Jakub Słowik.

Jednak w 27. minucie “Naficiarze” doprowadzili do wyrównania. Podania w polu karnym wymienili z łatwością Damian Rasak i Alen Stevanović. Ten drugi wreszcie ułożył sobie piłkę na prawej stopie i przy bierności obrońców Śląska pokonał Słowika technicznym uderzeniem.

Niezłe tempo meczu spadło nieco w drugiej połowie. Śląsk wiedział, że inny wynik tego spotkania niż trzy punkty będzie nie do przyjęcia. Dopiero po kwadransie zarysowała się przewaga wrocławian, którzy zepchnęli rywala do defensywy. Groźny strzał sprzed pola karnego oddał Robert Pich, ale bramkarz Wisły przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Śląsk dopiął swego. Z rzutu rożnego dośrodkował Augusto, a Marcin Robak wyszedł wysoko w powietrze i głową posłał piłkę do bramki. 2:1!

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 2:1 (1:1)