Antyfutbol we Wrocławiu. Śląsk poza burtą Pucharu Polski

Michał Andryszczyk / 4 grudnia 2018 o 21:22

Garstka kibiców, która wybrała się we wtorek na stadion, zobaczyła kolejny słaby mecz Śląska. WKS przegrał z Miedzią Legnica 0:1 i odpadł z Pucharu Polski. To porażka, która jeszcze bardziej osłabia pozycję trenera Tadeusza Pawłowskiego.
Jeśli ktoś liczył na to, że obejrzy dziś ciekawe spotkanie, to się przeliczył. Choć to, co działo się na murawie (a w zasadzie co się nie działo) to zdecydowanie za lekkie określenie. O pierwszej połowie można by powiedzieć tylko tyle, że po prostu się odbyła. Śląsk miał posiadał dużą przewagę, zamknął rywala na swojej połowie, ale nie było tego widać w wypracowanych sytuacjach.

Miedź w pierwszej połowie prawie nie istniała, rzadko próbowała atakować, a jednak jeden celny strzał wystarczył, aby objąć prowadzenie. Senna atmosfera spotkania udzieliła się obrońcom Śląska w 43. minucie, gdy Borja Fernandez wszedł w obronę Śląska jak w masło. Przy biernej postawie defensorów strzelił po ziemi, całkowicie zaskakując Wrąbla.

Druga część gry wyglądała niemal identycznie do pierwszej, z tą różnicą, że nie padła już żadna bramka. Ataki Śląska przypominały walenie głową w mur, tym bardziej, że goście bardzo mądrze się bronili.

Kolejna porażka oznacza, że coraz gorzej wygląda sytuacja trenera Tadeusza Pawłowskiego.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:1 (0:1)