Ósemka ucieka Śląskowi. Porażka z Arką Gdynia

Michał Andryszczyk / 21 października 2018 o 11:55

W meczu 12. kolejki Ekstraklasy wrocławianie przegrali u siebie z Arką Gdynia 1:2 i mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Śląsk przeważał, częściej atakował, ale to goście byli skuteczniejsi.
Mecz od początku nieźle układał się dla piłkarzy Śląska, którzy dominowali na boisku, jednak dalsze losy spotkania pokazały, że w piłce nożnej najważniejsze jest strzelanie w światło bramki, a nie obok niej. Śląsk tego nie potrafił i mimo prowadzenia gry, nie był bliski zwycięstwa. Groźnie było choćby po uderzeniach Robaka czy Picha, ale to było zdecydowanie za mało, skoro Pavels Steinbors przez długi czas ani razu nie musiał się wykazać swoimi umiejętnościami po uderzeniach piłkarzy Śląska.

Po pół godzinie odpowiadać zaczęła Arka i były to odpowiedzi bardzo konkretne. Najpierw po sprawnej kontrze strzał głową Jankowskiego kapitalnie obronił Słowik, ale już pięć minut później bramkarz WKS-u musiał skapitulować. Gdy pierwsza połowa zbliżała się ku końcowi, doskonałą akcję przeprowadził Mateusz Młyński. Siedemnastolatek, który pierwszy raz w swojej karierze wyszedł na boisku w pierwszym składzie zakręcił w polu karnym obrońców z Wrocławia i strzelił celnie między nogami Jakuba Słowika.

Arka nie wygrała jednak pierwszej połowy. Po ręce Damiana Zbozienia w polu karnym, w doliczonym czasie gry wyrównał Marcin Robak. To było już 110. trafienie napastnika Śląska w Ekstraklasie.

Po zmianie stron błyskawicznie cios zadali goście. Już w 47. minucie akcję przeprowadził Michał Nalepa, który podał piłkę do Aleksandara Kolewa. Ten zauważył w polu karnym niekrytego Macieja Jankowskiego, który dał prowadzenie dla Arki Gdynia.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 1:2 (1:1)