Rozpędzony Śląsk zbił lidera! Hat-trick Robaka

Michał Andryszczyk / 2 października 2018 o 19:44

Koncert gry podopiecznych trenera Tadeusza Pawłowskiego. Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok aż 4:0. Wynik ten jest o tyle zaskakujący, że w pierwszej połowie nie padła żadna bramka.
Wygląda na to, że wrocławianie przełamali się już na dobre. Po dość słabym początku sezonu, podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nareszcie złapali wiatr w żagle. W ostatniej kolejce Śląsk wygrał z wiceliderem ekstraklasy Piastem Gliwice 4:1, kilka dni później w przekonującym stylu pokonał Olimpię Elbląg w Pucharze Polski, a w poniedziałek dał koncert na boisku obecnego lidera - Jagiellonii Białystok, aplikując mu aż cztery gole.

Pierwsza połowa wcale nie zapowiadała takiego scenariusza. Gra obu drużyn była niemrawa, a sytuacji było jak na lekarstwo. Śląsk starał się prowadzić grę, ale nie bardzo mu to wychodziło. Porażała ilość podwórkowych błędów. Strata goniła stratę. Jedyną dobrą okazję miał Marcin Robak, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Druga połowa jednak całkowicie zaskoczyła. W 49. minucie na lewej stronie Chrapek zagrał do Mateusza Cholewiaka, który wyłożył piłkę Robakowi, a ten z siedmiu metrów zmieścił ją pod poprzeczką. 120 sekund później było już 2:0 dla Śląska. Tym razem na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech, wykorzystując dośrodkowanie Djordje Cotry. W 57. minucie Śląsk mógł prowadzić już 3:0, ale Cholewiak w sytuacji sam na sam trafił prosto w Mariana Kelemena.

Bezlitosny Śląsk w 67. minucie po raz trzeci skarcił gospodarzy. Pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się Robak. Futbolówka odbiła się od słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej i wpadła do siatki.

Robak jednak nie poprzestał na dwóch trafieniach i w 90. minucie skompletował hat-tricka. Po raz trzeci pokonał bramkarza rywali, uderzając z ostrego kąta, tym samym ustalając wynik na 4:0.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:4 (0:0)