Efektowne przełamanie wrocławian. Śląsk - Piast 4:1

Michał Andryszczyk / 24 września 2018 o 14:40

Po siedmiu kolejkach z rzędu bez zwycięstwa kibice Śląska w końcu mogli głęboko odetchnąć. Wrocławianie efektownie pokonali w niedzielę Piast Gliwice 4:1.
W ostatnich tygodniach trudno było powiedzieć o Śląsku dobrego słowa ze względu na słabe wyniki. Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego koniecznie potrzebowali punktów, żeby wydostać się ze strefy spadkowej.

W niedzielę WKS podejmował u siebie faworyzowanego Piasta Gliwice. W pierwszej połowie długo z boiska wiało nudą. Dominowała gra w środku pola, brakowało celnych strzałów na bramkę. W 15. minucie Marcin Robak posłał piłkę w pole karne do Roberta Picha, ten przyjął klatką piersiową i oddał strzał, ale piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Piasta i minęła bramkę.

Ciekawa była za to końcówka pierwszej części. Wrocławianie przejęli inicjatywę, w skutku czego w 41. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Pich. Śląsk powinien schodzić na przerwę prowadzić 2:0, ale po strzale Robaka Piasta przed utratą gola uratował słupek, a dobitka Macieja Pałaszewskiego była niecelna.

Tak jak gospodarze dobrze zakończyli pierwszą połowę, tak i korzystnie weszli w drugą. Już dwie minuty po wznowieniu gry Michał Chrapek dośrodkował z rzutu rożnego, a Piotr Celeban strzałem głową zmusił do kapitulacji bramkarza Piastunek.

W 61. minucie gości strzelili kontaktowego gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Badia. Obrońcy Śląska pozostawili bez opieki Jakuba Czerwińskiego, który główką z trafił z kilku metrów.

Niewiele brakowało, żeby Śląsk po raz kolejny w tym sezonie wypuścił dwubramkowe prowadzenie. Dwie doskonałe sytuacje miał bowiem Joel Valencia. Za pierwszym razem jego strzał obronił Słowik, a za drugim Ekwadorczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Ale skończyło się tylko na strachu, bo w 76. minucie wrocławianie podwyższyli prowadzenie. Po wrzutce przed bramkę Piasta z woleja uderzył Pich, piłkę przejął Robak i skierował ją do siatki, a w samej końcówce strzelili jeszcze jednego gola - Mateusz Cholewiak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Piasta.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 4:1 (1:0)