Śląsk znokautowany w derbach

Michał Andryszczyk / 14 września 2018 o 21:18

Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem Lubin 0:4 w derbach Dolnego Śląska. Bramki dla lubinian zdobywali Filip Starzyński bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, Filip Jagiełło oraz Dawid Pakulski. Samobójczego gola strzelił Marcin Robak.
Zdecydowanymi faworytami derbów byli gospodarze. Zagłębie w siedmiu meczach wywalczyło dwa razy więcej punktów niż wrocławianie. Śląsk w tym sezonie wygrał tylko w pierwszej kolejce i miał w dorobku zaledwie 6 punktów.

Ponadto w tygodniu doszło do małego trzęsienia ziemi, gdy decyzją trenera Tadeusza Pawłowskiego z pierwszą drużyną pożegnał się podstawowy od początku sezonu napastnik Arkadiusz Piech. Doświadczony został przesunięty do rezerw z powodu nagannego zachowania podczas treningu.

Od początku więcej w ofensywie starali się jednak wrocławianie. Gościom jednak brakowało w decydujących momentach dokładnego dogrania. W 19. minucie strzał Mateusza Cholewiaka z ostrego kąta obronił Dominik Hładun. Kilka minut później bramkarz Zagłębie sparował na róg niezłe uderzenie Marcina Robaka.

Zagłębie nie wykorzystywało kontr, ale w 39. minucie zdobyło gola w najmniej spodziewany sposób. W narożniku boiska piłkę ustawił Filip Starzyński i bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego wpakował piłkę do siatki. Nie najlepiej w całej sytuacji zachował się bramkarz Śląska Jakub Słowik.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Zagłębie zadało drugi cios. Po nieodpowiedzialnym zagraniu Jakuba Łabojki w środku pola piłkę przejął Starzyński i podał od Filipa Jagięłły, i ten w sytuacji sam na sam uderzył między nogami Słowika.

W drugiej połowie Śląsk próbował zaatakować. Wrocławianie przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale od 57. minuty musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Cholewiak, który niepotrzebnie sfaulował rywala.

Grający w dziesiątkę Śląsk był bezradny. W końcówce na 3:0 trafił… Robak, który wbił piłkę do własnej bramki. Z rzutu rożnego zagrywał Starzyński i futbolówka pechowo odbiła się od napastnika wrocławian. Wynik ustalił cztery minuty później Dawid Pakulski.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)