Do trzech razy sztuka. Gdynia zdobyta, Śląsk kończy sezon zwycięstwem

Michał Andryszczyk / 19 maja 2018 o 23:00

Śląsk pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelił już w pierwszej minucie spotkania Daniel Łuczak.
Wrocławianie już dwukrotnie w tym sezonie grali w Gdyni i dwa razy wracali do domu na tarczy. W 1. kolejce ekstraklasy drużyna prowadzona jeszcze pod wodzą Jana Urbana przegrała 0:2, a następnie Śląsk po emocjonującym meczu i dogrywce odpadł z Pucharu Polski, choć wygrywał z Arką dwoma golami.

Spotkanie zaczęło się dla Śląska w sposób wymarzony, bo już w 47. sekundzie objął prowadzenie. Wtedy ładnym podaniem popisał się Arkadiusz Piech, piłka trafiła do Łuczaka, a ten minął bramkarza i zdobył swojego pierwszego gola w ekstraklasie.

Od tego momentu wrocławianie zamknęli się na własnej połowie i mogli się skupić na bronieniu wyniku. Arka mogła odpowiedzieć od razu, ale najpierw w polu karnym w piłkę nie trafił Szwoch, a potem strzał z kilku metrów Rubena Jurado instynktownie obronił Jakub Wrąbel, który zastąpił nieobecnego Jakuba Słowika.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Mecz toczył się głównie w środku pola - nie brakowało męskich starć, często zakończonych faulami. W ten sposób kartek dorobili się Igors Tarasovs i Marcin Robak. W końcówce spotkania obie drużyny mogły jeszcze zmienić wynik spotkania. W Śląsku najlepszą okazję zmarnował Kamil Dankowski, który uderzał z rzutu wolnego z 18 metrów, lecz minimalnie nie trafił bramkę. W 90. minucie do bramki trafił co prawda Tadeusz Socha, ale był na spalonym i sędzia nie uznał gola.

Śląsk doskonale wiedział jak osiągnąć swój cel - zamurowanie się we własnej szesnastce w pełni wystarczyło, by zdobyć kolejne trzy punkty. Tym samym wrocławianie skończyli sezon sześcioma zwycięstwami na siedem możliwych w grupie spadkowej.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1