Bezlitośni. Śląsk pokonał kolejnego rywala w grupie spadkowej

Michał Andryszczyk / 12 maja 2018 o 18:40

Piast Gliwice obijał słupki i poprzeczkę, ale Śląsk był bardziej skuteczny i pokonał rywali 3:1. Dwie bramki dla wrocławian zdobył Robert Pich, a jedno trafienie zaliczył Marcin Robak.
Piast przyjechał do Wrocławia z nożem na gardle. Gliwiczanie po kilku ostatnich słabszych wynikach znaleźli się tylko punkt nad strefą spadkową i potrzebowali zwycięstwa. Śląsk wygrał do tej pory cztery z pięciu meczów w grupie spadkowej i dawno już zapomniał o stresie związanym z walką o utrzymanie.

Początek spotkania należał do gości. Stworzyli sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji. Pierwszą okazję już w ósmej minucie miał Sedlar, ale po jego strzale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Kilka minut później sam na sam z Jakubem Słowikiem znalazł się Sasa Zivec. Słoweniec wycofał piłkę do Michala Papadopulosa, a Czecha nieco poniosła fantazja, lobował bramkarza z 16. metrów. O dziwo, interweniujący Piotr Celeban nie sięgnął piłki i zatrzymała się na poprzeczce.

W 30. minucie sprawdził się wyświechtany komentatorski frazes, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, czego dowodem jest gol Roberta Picha. Mateusz Cholewiak obsłużył wbiegającego między stoperów Słowaka i ten sprytnym uderzeniem w dalszy róg pokonał Jakuba Szmatułę.

Piast był do tego momentu lepszym zespołem i nieco oszołomiła go bramka dla Śląska. A w 44. minucie było już 2:0. To była wzorowa kontra podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego. Kamil Vacek podał prostopadle do wprowadzonego za kontuzjowanego Koseckiego Daniela Łuczaka, ten idealnie wyłożył piłkę przed bramkę, a Marcin Robak takich okazji nie marnuje. W 67. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową, a sposób na pokonanie golkipera Śląska znalazł Zivec.

Cztery minuty przed końcem wrocławianie zadali kolejny cios. Fatalny błąd popełnił Sedlar, z kontrą wyszedł Arkadiusz Piech i Pich znowu nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Trzeci celny strzał gospodarzy i trzeci gol.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:1 (2:0)