Specjaliści od grupy spadkowej. Śląsk wciąż niepokonany

Michał Andryszczyk / 9 maja 2018 o 17:48

Śląsk Wrocław pewnie wygrał z Pogonią Szczecin 2:0 i zbliżył się do dziewiątego miejsca w tabeli. A kolejny dobry występ zaliczył Jakub Kosecki.
Patrząc na historię gier Śląska w grupie spadkowej podczas kilku ostatnich sezonów, po prostu zobowiązuje go do dobrych występów. Nawet pomimo tego, że już nic nie może mu się stać, bo nie na już nawet matematycznych szans na spadek. Zresztą, sam trener Pawłowski podkreślał swego czasu, że chce, aby jego zespół zdominował swoją grupę, rekompensując w ten sposób kibicom kiepską grę na przestrzeni sezonu zasadniczego.

Choć kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby najpierw Buksa trafił do bramki, a nie tylko w boczną siatkę, a chwilę później Zwoliński wykorzystał prezent od obrony Śląska i znajdując się sam na sam z bramkarzem, pokonał go. W pierwszych minutach to goście mieli zdecydowanie więcej z gry. Śląsk popełniał proste błędy w rozegraniu i miał nawet problemy z wyjściem z własnej połowy.

Jednak kluczowe znaczenie dla przebiegu spotkania miała czerwona kartka w zaledwie 13. minucie dla bramkarza gości, debiutującego w pierwszym składzie Łukasza Budziłka, za bezsensowny faul za polem karnym na Jakubie Koseckim.

Przebieg meczu nie uległ jednak zmianie. Zupełnie nie było widać, że gospodarze grają z przewagą jednego zawodnika. Wrocławianie przyspieszyli dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy. Efekt przyniosły wejścia Koseckiego w pole karne - zakotłowało się na piątym metrze, po dwóch próbach Roberta Picha piłka spadła pod nogi Michała Chrapka i pomocnik wykorzystał niefrasobliwość defensywy.

Tuż po przerwie gospodarze podwyższyli wynik po akcji Koseckiego i sprytnym strzale Piecha.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)