Grad bramek w Krakowie. Śląsk postawił kropkę nad "i"

Michał Andryszczyk / 4 maja 2018 o 20:13

Wrocławianie potrzebowali jednego punktu z Cracovią, żeby zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Po szalonym meczu, pełnym zwrotów akcji, podopieczni trenera Tadeusza Pawłowskiego zremisowali przy Kałuży 3:3.
Przed spotkaniem tylko absolutny kataklizm mógł sprawić, że Śląsk znalazłby się w I lidze. Wystarczyło nie przegrać meczu, by świętować pozostanie w ekstraklasie na kolejny sezon.

Początek spotkania należał do wrocławian, którzy swoją przewagę udokumentowali w 27. minucie. Michał Helik zaatakował łokciem Igorsa Tarasovsa, a z wykonaniem jedenastki nie miał problemu nikt inny jak Marcin Robak, który pięć ostatnich swoich bramek zdobył właśnie z rzutów karnych.

Do momentu zdobycia bramki WKS był zespołem dominującym, ale po zdobyciu bramki w szeregi Śląska wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystała Cracovia w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 40. minucie w poprzeczkę trafił Datković, a z metra do siatki dobił Helik. Już 120 sekund później Śląsk przegrywał 1:2. Płaskim strzałem z pola karnego Jakuba Słowika pokonał Krzysztof Piątek.

Śląsk wyrównał tuż po przerwie. Mateusz Cholewiak wrzucił piłkę z autu prosto w pole karne, tam przedłużył ją Tarasovs, a Piotr Celeban głową wpakował futbolówkę do bramki.

Jednak kwadrans później gospodarze znów odzyskali prowadzenie. I zrobili to w świetnym stylu za sprawą Milana Dimuna. Słowak przyjął piłkę w pełnym biegu, wpadł z nią między czterech rywali i nie bawiąc się w dryblingi, huknął lewą nogą z linii pola karnego tak, że futbolówka wylądowała w samym “okienku” bramki Śląska.

Śląsk jednak nie odpuszczał. Tadeusz Pawłowski wpuścił na boisko Arkadiusza Piecha, który już trzy minuty później, przy drugim kontakcie z piłką, dał Śląskowi wyrównanie. Kosecki urwał się na skrzydle Pestce, zagrał wzdłuż bramki do Piecha, a ten z bliska skierował piłkę do siatki.

Cracovia - Śląsk Wrocław 3:3 (2:1)