Śląsk na fali. "Setka" Robaka

Michał Andryszczyk / 30 kwietnia 2018 o 21:26

Trzy wygrane z rzędu - takiej serii Śląsk Wrocław w tym sezonie jeszcze nie miał. Na zakończenie 33. kolejki ekstraklasy wrocławianie efektownie pokonali Lechię Gdańsk 3:1 i są już pewni pozostania w lidze.
Choć po dwóch ostatnich zwycięstwach nad Sandecją i Termalicą Śląsk był już o krok od utrzymania w ekstraklasie, zawodnicy ani myśleli o majówkowym grillu. Żeby postawić kropkę nad “i”, musieli w poniedziałek pokonać Lechię Gdańsk.

Przed spotkaniem Śląsk był zdecydowanie bliżej pozostania w lidze niż Lechia. Teraz, po dość łatwej wygranej podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego, jest to tym bardziej aktualne.

Wszystkie cztery bramki padły w pierwszej połowie. Po niecałym kwadransie, Marcin Robak efektownie odegrał piętą do Roberta Picha, a Słowak technicznym strzałem próbował pokonać Dusana Kuciaka. Gdyby nie poprzeczka, byłby to jeden z najpiękniejszych goli w tej kolejce.

W 26. minucie po zagraniu Flavio Paixao ręką we własnym polu karnym sędzia nie miał żadnych wątpliwości i od razu wskazał na jedenasty metr. Z “wapna” nie pomylił się Marcin Robak. To był zarazem jego setny gol w Ekstraklasie. Po zdobyciu bramki napastnik Śląska pokazał kibicom specjalną koszulkę z numerem 100. Jak się później okazało, ta koszulka była przygotowana już w ostatnim spotkaniu z Termalicą, ale wtedy Robak zdobył tylko dwie bramki - 98. i 99.

Po pierwszej bramce Śląsk poszedł za ciosem i kilka minut później było już 2:0. Znowu w roli głównej wystąpił Pich, tym razem idealnie podając do Jakuba Koseckiego, który mając przed sobą tylko bramkarza lekkim strzałem wykorzystał sytuację.

Wydawało się, że wrocławianie mają kontrolę nad spotkaniem, ale chwilę później goście zdobyli gola kontaktowego za sprawą Sławomira Peszki, który wykorzystał znakomite podanie na wolne pole od Flavio Paixao i wygrał pojedynek z Jakubem Słowikiem.

Pierwsza połowa dobiegała już końca, gdy znów pokazał się Kosecki. Jego piękny strzał z pola karnego znalazł drogę do bramki tuż przy słupku. 3:1.

Po przerwie Śląsk miał szansę na podwyższenia prowadzenia. Najlepszą sytuację zmarnował Robert Pich, który posłał piłkę prosto w niebo z odległości pięciu metrów. Słowacki skrzydłowy zapewnił sobie tytuł pudła kolejki.

Swoje okazje mieli także gdańszczanie, ale na posterunku stał Słowik. Do końca spotkania było jeszcze kilka ostrych spięć, ale wynik już się nie zmienił. Śląsk praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:1 (3:1)