Niemoc wrocławian trwa

Michał Andryszczyk / 18 marca 2018 o 21:16

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali na swoim stadionie z Wisłą Płock 1:1 w meczu 28. kolejki ekstraklasy. Gospodarze wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w 2018 roku.
Po pierwszych piętnastu minutach garstka kibiców zgromadzonych na stadionie we Wrocławiu przemarzło do szpiku kości. Ciekawych akcji bramkowych było jak na lekarstwo, a jeśli takie miały miejsce, to głównie ze strony gości. Giorgi Merebszwili niemal wrzucił piłkę za kołnierz Jakubowi Słowikowi, a chwilę później niecelnie głową uderzył Alan Uryga. W Śląsku chyba najlepszą okazję miał Robert Pich, który otrzymał prezent od Thomasa Daehne, ale nie wykorzystał fatalnego błędu golkipera gości i źle przyjął piłkę.

Wisła była zespołem lepszym, co zaprocentowało w 35. minucie. Rozpędzonego Merebaszwiliego nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał Tim Rieder i arbiter Tomasz Kwiatkowski bez zawahania wskazał na „wapno”. Z jedenastki nie pomylił się Semir Stilić.

Śląsk był zamknięty za swojej połowie, ale gościom nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia, choć okazji nie brakowało. Kiedy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy skromnym prowadzeniu Wisły, Śląsk wykonywał rzut wolny. Zakotłowało się strasznie w polu karnym przyjezdnych. Michał Chrapek jakimś cudem wyłuskał piłkę w gąszczu nóg i padł na murawę po interwencji Jose Kante. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Robak, strzelając tuż przy słupku.

Bramka bezpośrednio przed przerwą wyraźnie dała kopa do działania piłkarzom Tadeusza Pawłowskiego. Druga połowa była w ich wykonaniu o wiele szybsza i efektywniejsza. Brakowało jednak skuteczności. W 58. minucie Śląsk mógł wyjść na prowadzenie, ale dośrodkowanie Roberta Picha po rykoszecie trafiło jednak tylko w poprzeczkę. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Arkadiusz Piech, który po dobrej wrzutce w pole karne od Riery z bliska z pierwszej piłki strzelił prosto w bramkarza.

Śląsk Wrocław - Wisła Płock 1:1 (1:1)