Koniec marzeń o udanym sezonie. Śląsk Wrocław skazany na walkę o utrzymanie w Ekstraklasie

Michał Andryszczyk / 9 marca 2018 o 22:40

W drugim piątkowym meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:3. Kolejna porażka w tym roku praktycznie przekreśliła już szanse wrocławian na awans do górnej ósemki tabeli.
Przed meczem w Krakowie trener Tadeusz Pawłowski musiał dokonać kilka zmian w składzie. Za kontuzjowanego Mariusza Pawelca wystąpił Mateusz Lewandowski, a Marcina Robaka, którego zmogła angina, zastąpił Arkadiusz Piech. Z kolei na skrzydle od początku zagrał pozyskany niedawno Mateusz Cholewiak.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko zdominowali gości, ale jako pierwsi zaatakowali wrocławianie. W 13. minucie Arkadiusz Piech i Robert Pich rozmontowali defensywę Wisły, ale ten drugi w dobrej sytuacji uderzał tak, że bramkarz nie miał problemu z interwencją. W odpowiedzi groźny strzał oddał Carlitos, ale Jakub Słowik wybił piłkę na rzut rożny.

W 20. minucie wynik meczu otworzyła Wisła. Obrońca Śląska Tim Rieder zagrał ręką we własnym polu karnym i decyzja sędziego nie mogła być inna: jedenastka dla gospodarzy. Na gola zamienił ją Carlitos.

Wisła prowadziła grę, a Śląsk miał problem z przekroczeniem linii środkowej po odbiorze piłki, ale w 36. minucie kapitalnym prostopadłym podaniem Sito Rierę uruchomił Pich. Hiszpan dał się dogonić w polu karnym Arseniciowi, który ostatecznie zablokował jego strzał, ale kilkadziesiąt sekund później było już 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym Wisły zachował się Igors Tarasovs i główką doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie z piłkarzy Śląska zeszło powietrze i na boisku istniał właściwie tylko jeden zespół. W 62. minucie Carlitos zakręcił w polu karnym Tarasovsem zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu. W 79. minucie krakowianie przypieczętowali zwycięstwo, a zrobił to znów Carlitos.

Porażka przesądziła ostatecznie, że kolejny sezon z rzędu wrocławianie do końca rozgrywek będą musieli walczyć o utrzymanie w lidze.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:1 (1:1)