Pierwszy transfer Śląska o krok. Tim Rieder przejdzie testy medyczne

Michał Andryszczyk / 3 styczenia 2018 o 14:16

Już tylko testy medyczne dzielą Niemca od gry w barwach drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. 24-letni środkowy obrońca Augsburga zostanie wypożyczony do Śląska do końca sezonu.
Wzmocnienie defensywy to priorytet Śląska w zimowym okienku transferowym. Jesienią wrocławianie dramatycznie radzili sobie w grze obronnej, a do tego zespół osłabiła plaga kontuzji kilku graczy. Przez długi czas pauzowali Adam Kokoszka i Kamil Dankowski, a w trakcie rozgrywek do tej listy dołączyli też m.in. Dorde Cotra i Boban Jović. Stąd zainteresowanie Riederem.

Wrocławski klub starał się o półtoraroczne wypożyczenie tego stopera. Jednak szefowie Augsburga zgodzili się na wypożyczenie tylko do końca tego sezonu. W razie potrzeby poza swoją naturalną pozycją może grać także na prawej obronie i jako defensywny pomocnik.

Tim Rieder w przeszłości przez dwa lata występował w juniorskich zespołach Bayernu Monachium. W 2010 roku trafił do Augsburga, dla którego rozegrał do tej pory pięć meczów w Bundeslidze. Rozegrał m.in pełne 90 minut, kiedy to w poprzednim sezonie jego zespół przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium aż 0:6. Grał tam jako defensywny pomocnik, a trzy gole strzelił wówczas Robert Lewandowski.

W tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej Rieder nie wystąpił nawet minuty. Na co dzień gra w zespole rezerw Augsburga (czwarta liga). Wystąpił w ośmiu spotkaniach, we wszystkich pełne 90 minut, strzelił jednego gola.