Śląsk z Piastem na remis. Nieskuteczny Robak

Michał Andryszczyk / 9 grudnia 2017 o 20:21

Po bardzo ciekawym meczu, Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Piastem Gliwice 2:2. Śląsk dwa razy wychodził na prowadzenie i dwa razy to prowadzenie tracił. Dwie bramki dla WKS-u zdobył Arkadiusz Piech.
Mało kto spodziewał się takiego otwarcia. Już w pierwszych sekundach Piast mógł wyjść na prowadzenie. Joel Valencia dostał znakomitą piłkę po dośrodkowaniu w pole karne i wystarczyło jedynie z bliskiej odległości trafić do bramki, ale świetną paradą popisał się Jakub Słowik.

Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na “Piastunkach”, bo dosłownie kilkanaście sekund później Śląsk zdobył gola. Bardzo dobry strzał zza pola karnego oddał Arkadiusz Piech. Bramkarz gości nie miał szans na skuteczną interwencję.

Kilka minut później Piast mógł wyrównać za sprawą Konstantina Wasiljewa. Estończyk posłał potężny strzał z rzutu wolnego, piłka jednak odbiła się od słupka i trafiła Słowika, który z dużym trudem wybił ją na rzut rożny. Gościom udało się wyrównać w 36. minucie, a “antybohaterem” tej akcji był Igor Tarasovs, który w prostej sytuacji pod polem karnym podał piłkę do napastnika rywali Michala Papadopulosa, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Słowikowi. Do przerwy mieliśmy więc remis 1-1.

W drugiej połowie, mimo coraz mocniej padającego śniegu, oglądaliśmy ciekawe i szybkie widowisko. W 66. minucie Śląsk znów wyszedł na prowadzenie. Łukasz Madej podawał piłkę do Roberta Picha, ten odegrał ją do Arkadiusza Piecha, który z bliska wpakował futbolówkę do bramki.

W 80. minucie Śląsk mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, w świetnej sytuacji jednak Marcin Robak trafił piłką w poprzeczkę.

Po tej sytuacji wrocławianie mogą pluć sobie w brodę, bowiem na dwie minuty przed końcem meczu Piast doprowadził do remisu. Po dośrodkowaniu z wolnego Konstantina Wasiljewa, piłkę głową do siatki posłał były zawodnik WKS-u Karol Angielski.

W doliczonym czasie gry gospodarze mieli jeszcze swoje okazje na trzeciego gola. Po raz kolejny fatalnie spudłował jednak Robak, a z piątego metra nie trafił Piotr Celeban.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Piech (2.), 1-1 Papadopulos (36.), 2-1 Piech (66.), 2-2 Angielski (88.)

Śląsk: Słowik - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto (46. Madej) - Chrapek (53. Vacek), Sito Riera, Pich, Kosecki (86. Srnić) - Piech, Robak

Piast: Szmatuła - Konczkowski, Korun, Hebert, Pietrowski - Mak, Dziczek (77. Angielski), Sedlar, Vassiljev, Joel Valencia (70. Badia) - Papadopulos (66. Jankowski)