Ważne zwycięstwo Śląska. Popis snajperów

Michał Andryszczyk / 27 października 2017 o 21:39

Po trzech kolejkach bez wygranej piłkarze Śląska Wrocław nareszcie wrócili na właściwe tory. W piątek podopieczni trenera Jana Urbana pewnie pokonali u siebie Pogoń 3:0. Dwie bramki zdobył Marcin Robak, a trzecie trafienie dołożył Arkadiusz Piech.
Na spotkanie z Pogonią Szczecin szkoleniowiec wrocławian, Jan Urban, przygotował niemałą niespodziankę w ustawieniu. Wobec braku pauzującego za kartkę Igorsa Tarasovsa postawił na Roberta Picha z prawej strony obrony. Do środka przesunięty został Mariusz Pawelec.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy. Już w 5. minucie na telebimie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu wyświetlił się wynik 1:0. Świetne podanie Picha wykorzystał eks-szczecinianin Marcin Robak. Gole głową to tylko jedna z wielu specjalności strzelca WKS-u. Ale już trzy minuty później Pogoń mogła wyrównać. Dośrodkował Spas Delew, Adam Frączczak główkował po koźle, ale Jakub Wrąbel błysknął refleksem i sparował piłkę na róg.

Statystyki wskazywały na wyrównane spotkanie, ale Portowcy popełnili kolejny błąd i Robak w 35. minucie podwyższył na 2:0. Rudol nieudolnie wybijał piłkę i zamiast do przody, kopnął ją w poprzek boiska. David Niepsuj powinien wygrać walkę o górną piłkę z Kosecki, ale dał się łatwo ograć. Skrzydłowy Śląska znalazł mierzonym podaniem Marcina Robaka. 35-latek sam przed bramkarzem nie zawodzi praktycznie nigdy.

W drugiej połowie Pogoń przycisnęła i dążyła do zdobycia gola kontaktowego, ale swój dzień miał Jakub Wrąbel i tylko jemu koledzy zawdzięczają, że nie roztrwonili zaliczki w ciągu kilku minut. Groźnie było po strzałach Drygasa i Frączczaka.

Tymczasem w 67. minucie ostateczny cios zadał Arkadiusz Piech. Napastnik ruszył z piłką i wbiegł między Hołotę i Nunesa, zostawił ich za plecami, a piłka po rykoszecie po raz trzeci wpadła do bramki Pogoni.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)

Bramki: Robak (5, 35), Piech (66)

Żółte kartki: Piech, Pawelec (Śląsk) – Zwoliński (Pogoń)

Czerwona kartka: Zwoliński (Pogoń, za dwie żółte)

Śląsk: Wrąbel - Pich, Celeban, Pawelec, Cotra - Srnić, Chrapek (87. Łyszczarz) - Kosecki, Vacek (90. Pałaszewski), Piech (81. Madej) - Robak

Pogoń: Załuska - Niepsuj, Rapa, Rudol, Nunes - Hołota, Drygas (78. Zwoliński) - Delew, Murawski (46. Kort), Formella (46. Gyursco) - Frączczak