Remis Śląska w Gliwicach. Pierwszy gol Marcina Robaka

Michał Andryszczyk / 4 sierpnia 2017 o 22:53

Śląsk zremisował z Piastem Gliwice 1:1 w meczu otwierającym 4. kolejkę Ekstraklasy. Wrocławianie prowadzili w tym spotkaniu po bramce Marcina Robaka, ale mogli wrócić do domu z zerowym dorobkiem. W 86. minucie rzut karny zmarnował jednak Konstantin Vassiljev.
W spotkaniu z Piastem trener Jan Urban nie mógł skorzystać z Roberta Picha oraz Djorde Cotry, którzy na ostatnim treningu nabawili się drobnych kontuzji. Zabrakło również Sito Riery, którego pauza była wcześniej zapowiadana. Od pierwszej minuty pojawili się za to Łukasz Madej, Michał Mak i Augusto, którzy byli trzema nowymi twarzami w wyjściowym składzie, porównując do ostatniego meczu z Lechią.

Spotkanie odważnie zaczęli gospodarze. Już w 6. minucie celnie zza pola karnego uderzał Sasza Zivec, Jakub Wrąbel był na miejscu. Chwilę później mocny strzał oddał Martin Bukata, ale i tym razem golkiper Śląska popisał się dobrą interwencją.

Pierwsze strzały co prawda należały do Piasta, ale pierwszy gol był już dziełem Śląska. W 9. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Chrapek, a przy bliższym słupku dobrze ustawił się Marcin Robak, który efektownym strzałem pokonał Dobrivoja Rusowa. To pierwsze trafienie 34-letniego króla strzelców poprzedniego sezonu po transferze do Śląska.

Po zdobytej bramce wrocławianie przejęli inicjatywę. Podopieczni Jana Urbana zagrażali szczególnie przy stałych fragmentach gry. Z dobrze bitych z wolnych czy rożnych piłki siały zamęt pod bramką Piasta.

Jednak w 29. minucie gospodarze wyrównali. Wrąbel wypiąstkował piłkę poza pole karnem ale uczynił to tak nieszczęśliwie, że spadła ona na nogę Patryka Dziczka, który bez namysłu zdecydował się na uderzenie z woleja, a precyzyjnie kopnięta piłka wpadła do siatki poza zasięgiem rąk bramkarza Śląska.

W ostatniej minucie pierwszej połowy Piast zdobył drugiego gola. Do siatki trafił Zivec, ale radość piłkarzy i zawodników Piasta była jednak przedwczesna, bo sędzia odgwizdał spalonego.

Początek drugiej części należał do gospodarzy. W 49. minucie świetną okazję miał Sasa Zivec, ale Jakub Wrąbel nogami zdołał odbić piłkę po uderzeniu skrzydłowego Piasta. Kilka minut później golkiper Śląska po raz kolejny miał okazję do popisu, ponownie ponownie po strzale Zivca.

Po godzinie gry tempo meczu trochę osłabło i przez kolejne kilkanaście minut wydawało się, że w tym spotkaniu emocje być może się zakończyły. W ostatnim kwadransie się ich jednak doczekaliśmy. W 76. minucie po dobrym zagraniu Robaka świetną okazję miał rezerwowy Arkadiusz Piech, ale fatalnie spudłował.

Z kolei w 83. minucie jeszcze lepszą okazję mieli gospodarze. Wtedy to, po konsultacji z asystentem, sędzia Paweł Raczkowski podyktował dla Piasta rzut karny po faulu Augusto na Konczkowskim. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Vassiljev, lecz Estończyk przeniósł piłkę nad poprzeczką. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1

Bramki: Robak (9) - Dziczek (30)

Piast: Rusov - Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski - Dziczek, Bukata (81. Krakowczyk), Vassiljev, Zivec, Mak (67. Gojko) - Jankowski (70. Barisić)

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto - Srnić, Chrapek (87. Łyszczarz) - Mak, Madej (61. Piech), Kosecki (46. Łuczak) - Robak.