Śląsk nie dojechał do Lubina. Derby przegrane z kretesem

Jakub Świeściak / 16 maja 2017 o 22:35

Piłkarze Jana Urbana przegrali derbowy mecz z Zagłębiem Lubin 0:2. Dla Śląska Wrocław to trzecia porażka w rundzie finałowej sezonu.
Początek spotkania nieco nerwowy, pierwszy do sytuacji strzeleckiej doszedł Śląsk. Pich górą zagrał do Morioki. Zmieszana obrona Zagłębia zostawiła bardzo dużo miejsca Japończykowi, który z woleja uderzył minimalnie obok słupka. Co nie udało się Morioce, udało się Starzyńskiemu chwilę później. Głupi faul Sito Riery na Arkadiuszu Woźniaku kończy się stałym fragmentem gry blisko pola karnego. Takich sytuacji nie marnuje popularny w Lubinie “Figo” i pewnym strzałem nad murem wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.

Gospodarze dosłownie chwilę później mogli prowadzić 2:0. Łukasz Janoszka po przejęciu piłki w środku pola zdecydował się na strzał z bardzo dalekiej odległości. Uderzenie pomocnika zmierzało za plecy Mariusza Pawełka, jednak ostatecznie futbolówka wylądowała na poprzeczce. Zagłębie całkowicie zdominowało pierwszą połowę, a dowodem tego była kolejna “setka” podopiecznych Piotra Stokowca. Nespor znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawełkiem, minął golkipera Śląska ale zwlekał ze strzałem i finalnie uderzył w stojącego na linii bramkowej Mariusza Pawelca.

Początek drugiej połowy to już całkowita dominacja gospodarzy. Bardzo aktywny po stronie Zagłębia był Piątek, który 54. minucie dopiął swego i dobijając uderzenie w poprzeczkę wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Prowadzenie, którego Zagłębie nie myślało oddać Śląskowi. Wrocławianie w dzisiejszym meczu byli kompletnie bezradni. Jan Urban próbował ratować sytuację wpuszczając Mario Engelsa, Ostoję Stjepanovicia oraz Łukasza Zwolińskiego, jednak zielono-biało-czerwoni byli cieniem drużyny, która w sobotę rozbiła Ruch.

Jakby tego było mało, wrocławianie pod koniec spotkania stracili Sito Rierę. Hiszpan nie wytrzymał nerwowo ataku łokciem Adama Buksy i postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość młodzieżowemu reprezentantowi Polski. Całe wydarzenie zauważył arbiter główny i szybko wyrzucił pomocnika Śląska z boiska. Tym samym podopieczni Jana Urbana już w piątek zmierzą się z Arką w meczu o życie bez Riery.