Bezradny Śląsk przegrywa z Górnikiem

Jakub Świeściak / 29 kwietnia 2017 o 20:58

W fatalnym stylu wrocławianie zaczynają rozgrywki w rundzie finałowej sezonu 2016/17. Podopieczni Jana Urbana na własnym stadionie ulegli Górnikowi Łęczna 0:2. To pierwsza w historii porażka zielono-biało-czerwonych z Górnikiem w ekstraklasie.
Od początku spotkania to goście sprawiali wrażenie bardziej zainteresowanych trzema punktami. Podopieczni Franciszka Smudy z dużym zaangażowaniem w defensywie próbowali zagrozić wrocławianom z kontrataków. Po dwóch kwadransach gry przyjezdni powinni wyjść na prowadzenie. Szymon Drewniak wykorzystał fatalne wyjście z bramki Mariusza Pawełka, oddał strzał który minął wrocławskiego golkipera, a skórę Śląskowi uratował Piotr Celeban.

Co nie udało się Drewniakowi powiodło się dwie minuty później Śpiączce. Ponownie Mariusz Pawełek niepotrzebnie opuścił linię bramkową, napastnik Górnika posłał płaski strzał z ostrego kąta. Futbolówka przeleciała między nogami Pawełka i zatrzepotała w siatce. Śpiączka jeszcze przed przerwą znów mógł wykorzystać błąd golkipera Śląska, jednak próba lobu 25-latka odbiegała od idealnej.

Wrocławianie w pierwszej połowie oddali 9 strzałów na bramkę Małeckiego, ale żaden z nich nie leciał w światło bramki. Pierwsze celne uderzenie oddał Ryota Morioka w 58. minucie meczu. Japończyk wymienił dwa podania ze Zwolińskim i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Górnika, który wygrał ten pojedynek. To powinno być wyrównanie! Akcję później goście byli już na dwubramkowym prowadzeniu. Bonin na raty wykończył dośrodkowanie Grzelczaka i już wtedy zamknął Śląskowi drogę do zdobyczy punktowej.

Śląsk do końca meczu próbował dążyć do strzelania bramki kontaktowej, blisko szczęścia byli Zwoliński i Kokoszka. Dobry strzał z rzutu wolnego oddał także Kovacevic, jednak Górnik czyste konto dowiózł do ostatniego gwizdka i tym samym podopieczni Franciszka Smudy wyprzedzili wrocławian w tabeli. Śląsk spadł na dwunastą lokatę z zaledwie jednym oczkiem przewagi nad strefą spadkową.