Derby na remis

Michał Andryszczyk / 22 kwietnia 2017 o 20:48

Śląsk Wrocław zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1 w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy. Gola dla wrocławian strzelił Piotr Celeban, a dla gospodarzy trafił Arkadiusz Woźniak. W tym sezonie czekają nas jeszcze jedne derby, ponieważ Zagłębie zagra w grupie spadkowej.
Wrocławianie już przed tygodniem dowiedzieli się, że nie będzie dla nich miejsca w grupie mistrzowskiej. W spotkaniu z Zagłębiem Lubin mogli jedynie umocnić się na 11. pozycji w tabeli. Natomiast “Miedziowi” wciąż mieli szanse na znalezienie się w pierwszej ósemce - musieli jednak pokonać u siebie podopiecznych trenera Jana Urbana.

Mecz zaczął się świetnie dla Śląska. Już w 5. minucie wrocławianie wyszli na prowadzenie po bramce Piotra Celebana. Po rzucie rożnym Roberta Picha, z kilku metrów strzelał Ostoja Stjepanović. Martin Polacek odbił piłkę przed siebie, a czujnie pod bramką Zagłębia zachował się Piotr Celeban, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Po zdobyciu gola wrocławianie cofnęli się. W 15. minucie w polu karnym Śląska upadł Arkadiusz Woźniak, ale sędzia Paweł Gil ukarał go żółtą kartką, bo uznał, że Adam Kokoszka nie faulował. Powtórki telewizyjne wskazywały jednak na co innego.

W 30. minucie gospodarze dopięli swego. Podawał Nespor, piłka trafiła do Woźniaka i napastnik Zagłębia doprowadził do remisu. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie więcej atakowało Zagłębie. Najlepszą okazję zmarnował Mazek, który przegrał pojedynek z Mariuszem Pawełkiem. Z drugiej strony Pich przegrał akcję sam na sam z Polackiem.