Przełamanie Śląska. Wygraną dał rezerwowy

Michał Andryszczyk / 18 lutego 2017 o 20:52

Joan Angel Roman (fot. slaskwroclaw.pl)

Śląsk Wrocław pokonał Wisłę Kraków 1:0 w meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy, a bramkę dającą trzy punkty zdobył w 76. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Hiszpan Joan Roman. Tym samym wrocławianie przerwali serię sześciu spotkań bez wygranej.
Pierwsza połowa, lekko mówiąc, nie zachwyciła. Mecz toczył się w wolnym tempie, a piłkarze mieli problem ze skonstruowaniem groźnych akcji. Pierwsi dogodną sytuację w 3. minucie stworzyli goście. Patryk Małecki wywalczył rzut rożny, a Maciej Sadlok dośrodkował do Arkadiusza Głowackiego, którego strzał głową sprawił problemy Mariuszowi Pawełkowi. Samo uderzenie nie było groźne, ale niepewna interwencja bramkarza sprawiła, że pod bramką zawrzało.

W 21. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Śląsk. Z piłką z własnej połowy ruszył Piotr Celeban, który dograł do Sito Riery, a ten dośrodkował na głowę Kamila Bilińskiego, ale niestety uderzył obok słupka. Chwilę później napastnik Śląska znów mógł skierować piłkę do bramki, ale tym razem strzelił nad poprzeczką.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego strzału Dankowskiego z rzutu wolnego, ale nie zaskoczył bramkarza „Białej Gwiazdy”. Po zmianie stron przewagę mieli piłkarze Wisły, ale nie potrafili jej udokumentować bramką. Niewiele zabrakło, by Wisła objęła prowadzenie w 66. minucie. Groźny strzał z dystansu oddał Mączyński, ale bramkarz Śląska sparował piłkę na rzut rożny.

O wielkim szczęściu piłkarze Śląska mogli powiedzieć w 69. minucie. Najgroźniejszy szeregach drużyny Wisły Patryk Małecki wypracował sobie praktycznie stuprocentową sytuację, ogrywając w polu karnym Dankowskiego i znalazł się sam na sam z bramkarzem, oddał techniczny strzał w kierunku dalszego słupka, ale nie zmieścił piłki w bramce.

Wisła grała lepiej i wydawało się, że w końcu strzeli gola, jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie. Śląsk stwarzał niewielkie zagrożenie w drugiej połowie, aż do 77. minuty. Madej dośrodkował z lewej strony, Biliński zgrał głową do rezerwowego Joana Romana, a Hiszpan mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Wisły. 1:0 dla Śląska!

Wynik utrzymał się do końca meczu. Wrocławianie zainkasowali ważne trzy punkty.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Joan Roman (76.)

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec - Kovacević, Riera (67. Roman), Madej, Morioka, Pich - Biliński (80. Alvarinho)

Wisła: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Mączyński, Llonch - Brlek (61. Videmont), Małecki, Boguski (73. Stilić) - Brożek (81. Ondrasek)