Korona Kielce - Śląsk Wrocław!

kibiceslask_kibiceslaska.pl / 2 czerwca 2014 o 13:56

None

31 maj 2014r. Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:5
31 maj 2014r. Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:5

Do Kielc otrzymaliśmy pełną pulę biletów, tj. 710 sztuk. Wszystkie rozeszły się przed końcem sprzedaży. Śląsk na zakończenie sezonu rozegrał koncertowy mecz i rozbił w Kielcach miejscową Koronę aż 5-1…

W tej rundzie tylko raz nie wykorzystaliśmy kompletu biletów na sektor gości. Było to podczas wyjazdu do Gliwic, gdzie z około 1000 przyznanych nam biletów zostało ponad 100. Wydawało się, że pikniki po 3 grubych sezonach zakończonych grą w pucharach już się najeździły. Okazało się to jednak wyjątkiem potwierdzającym regułę, że wyjazdy to nasza specjalność i bilety do Kielc rozeszły się jak świeże bułeczki.

Kiedy ludzie przychodzili do kas w środowe popołudnie to ze zdziwieniem odbijali się od okienka kasowego. Potem już tylko rozdzwoniły się telefony z niedowierzaniem i pytaniami o jakieś wirtualne odłożone pule biletów. Dla wielu stałych wyjazdowiczów była to nauczka, by nie czekać z zakupem biletów na ostatnią chwilę.

Sam wyjazd z Wrocławia był sprawny i planowy… No właśnie sam wyjazd. Z Oporowskiej i z Królewieckiej udało się wyjechać planowo, ale potem na obwodnicy jeden z kierowców autokaru zamiast na Warszawę skręcił na Katowice i zanim jeszcze dobrze nie wyjechaliśmy z Wrocławia trzeba było już się zatrzymywać i czekać. W między czasie dojeżdżały kolejne auta i powoli ruszaliśmy dalej. No właśnie bardzo powoli.

Jeszcze dobrze się nie rozpędziliśmy, a już zanotowaliśmy kolejny postój, ponieważ jeden z autokarów złapał gumę i wszyscy czekaliśmy prawie godzinę aż kierowcy wymienią oponę. Ta sytuacja i kolejna obsuwa czasowa niektórym nadal nie wystarczyła. Częste postoje spowodowane były przez osoby nadużywające alkoholu, które za potrzebą chciały na chwile się zatrzymać, a że nasi „opiekunowie” nie chcieli doprowadzić do rozbicia kolumny co chwile stawać musieli wszyscy. Potem wszyscy się na chwile wysypywali ze swojego transportu i tak uciekały kolejne minuty. Co z tego że udało się ogarnąć większość składu skoro szczególnie w jednym autokarze oraz jednym większym busie jadące osoby nastawione były na kolejne rekordy wypitych browarów i przez takie osoby czekać musieli wszyscy. To temat, który przez następnym wyjazdem na pewno będzie poruszony i osoby, które na meczu potem odsypiają „męczącą” podróż niech lepiej przed kolejnym wyjazdem zastanowią się nad swoimi możliwościami.

W czasie kolejnych postojów już niedaleko Województwa Świętokrzyskiego część aut odłączyła się od kordonu i ruszyła na Kielce. Przypadkowo część aut znalazła się pod kasami miejscowych, a że Ci przypadkowo machali do zmotoryzowanych rękami to na reakcje nie trzeba było długo czekać. Po chwili część miejscowych zaliczyła KO, a reszta paliła wroty. Po tym incydencie zatrzymanych zostało 7 kibiców Śląska.

Reszta uczestników wyjazdu powoli zmierzała w stronę stolicy Województwa Świętokrzyskiego. W Sulejowie zauważono nieprzypadkową grupę osobników w jednym z okolicznych lasów. Gdy część Wrocławian zatrzymała się w celu wyjaśnienia intencji owej grupy okazało się że to zapaśnicy, którzy mieli w okolicy zawody.

Czym mniej czasu do meczu tym więcej osób nagle trzeźwiało i docierała do nich świadomość, że mogą się spóźnić na mecz. Jednak nawet w momencie krytycznym nie brakowało chętnych do zatrzymywania się na stacji po browar rozbijając przy okazji całą kolumnę i zmuszając wszystkich do czekania. Te sytuacje zostaną omówione i postaramy się następnym razem wyeliminować osoby przez które wszyscy dla których priorytetem jest mecz są spóźnieni. Ostatecznie większość osób udało się wejść przed pierwszym gwizdkiem, ale osoby jadące w kolumnie do końca wchodziły na mecz do końca pierwszej połowy.

Na boisku Nasze Orły zagrały najlepszy mecz w sezonie gromiąc Koronę aż 5:1. Szkoda, że tak późno odpalili. Może gdyby zmiana trenera nastąpiła wcześniej dziś cieszylibyśmy się w gry w europejskich pucharach. Widać, że trener Pawłowski ugasił pożar i stworzył naprawdę dobrą drużynę. Inna sprawa, że dla wielu piłkarzy Śląska był to ostatni mecz i trzeba przyznać, że pożegnali się godnie.

Na trybunach euforia. Gra Śląska niosła do dopingu, aż chciało się śpiewać. Wszyscy dali z siebie wszystko i świetnie się bawili. Po meczu wspólna zabawa pod sektorem i podziękowania dla piłkarzy za walką i dobry mecz. Piłkarze dziękują za doping i w takim oto godnym stylu pożegnaliśmy ten nieudany sezon.

Powrót zaczął się od rozbicia kolumny. Mieliśmy jechać razem, ale tym razem z winy mundurowych każdy porozjeżdżał się w inna stronę. Część osób skierowana została od razu na Piotrków a część na Kraków. Większość aut pojechała przodem, a autokary i reszta pojazdów kołowych jechała 30km z tyłu. W jednej z mniejszych miejscowości na trasie na przejeżdżających pojedynczo małolatów wysypało się kilkanaście osób. Po ustaleniu miejsca, w którym się owa bieganka odbyła kolejna eskapada wrocławskich aut nikogo na miejscu już nie zastała, ale to był sygnał dla wszystkich, że na trasie mogą pojawić się jakieś atrakcje, ale ostatecznie do niczego nie doszło.

Ostatecznie na wyjazd do Kielc wykorzystaliśmy pełną pule biletów, ale brakowało biletu numer 588 oraz jeden z FC nie odebrał biletów na ten wyjazd i się na nim nie pojawił. Te bilety przepadły w liczbie 4 sztuk. To będzie też jeden z temat najbliższych rozmów. Podsumowując uprawnionych do wejścia było 705 osób w tym 12 osób z Motoru i to mogłaby być nasza oficjalna liczba jednak przed meczem zatrzymanych zostało 7 osób. Dodatkowo do Kielc przyjechało kilkanaście osób z Wrocławia i Lublina bez biletów i cały mecz przestali na parkingu pod sektorem.

PS

Podziękowania dla kibiców Korony, którzy pomogli ogarnąć temat zatrzymanych kibiców Śląska.
Komentarze (7)
 • M

  |

  04.06.2014 07:46

  " Kibic śląska " piszę się Śląska. Widziałeś autobus, a ja słyszałem że strzeliła opona bliźniacza od wewnątrz, jej nie sprawdzisz dopóki się nie schylisz pod autobus, nie ostukasz.

 • NIE!

  |

  03.06.2014 22:34

  Autokary z kiblem?! A zdajesz sobie sprawę z tego, jaki chlew będzie w takiej bardażce po dwóch godzinach jazdy i picia wódy/piwska?! Poza tym, kto by chciał nam taki autokar wynająć?! Wyjazd na mecz to nie wycieczka do Lichenia! Cieszmy się tym co mamy, nauczmy się zachowania na wyjazdach, nie chlajmy ponad miarę i wszyscy zdążymy na każdy mecz!

 • M

  |

  03.06.2014 10:12

  Dokładnie ogarnąć przejazd w całej grupie najlepiej mówić im przez megafon i pisać dużymi literami. Niektórzy to wręcz się szczycą tym, że się pozrywają i są o godzinę wcześniej. Później są problemy z uzbieraniem i to był minus tego wyjazdu.
  Dodatkowo przestań jeden z drugim rzucać achtungami na zajazdach w stronę ludzi, oraz na trasie na jezdnie bo wiadomym jest że jak coś się stanie to dostanie w ryj i wróci do Wrocławia.

 • nie?

  |

  02.06.2014 22:42

  autokary z kiblem i punktualność gwarantowana :)

 • DrMartens

  |

  02.06.2014 20:35

  Są też osoby, które lubią sobie wypić 3-4 piwa nie mając zamiaru się uchlać i mają słabe pęcherze. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest transport szynowy. Jedźmy wszyscy pociągiem, nie będzie problemu z postojami, z sikaniem i innymi cudami. Podróż o wiele szybsza i bezpieczniejsza.

 • Kalif

  |

  02.06.2014 19:06

  <blockquote cite="Kibic śląska">
  <cite>Kibic śląska</cite>
  po pierwsze widzialem ten autobus do g….. sie nadawala ta opona wiem bo go mijalem i mam propozycje moze ktos sprawdzi zanim wynajmnie
  </blockquote>

  Popieram Twoje zdanie. Do tego nie wiem jak można było wypuścić na trasę autokar, który nie miał przy sobie opony zapasowej. Dla mnie taki środek transportu w ogóle nie powinien startować, a sam miałem przyjemność nim jechać. Co do "lania", to czym bliżej meczu było to wkurzające, jednak takich zachowań nie da się zapewne wyeliminować, zwłaszcza że osoby decyzyjne nie monitorują każdego środka transportu. A poza tym tak to jest, jak czasami autokary są z wc, a czasami ich po prostu brak.

  Podsumowując: Wynik, atmosfera w "pechowym" autokarze, a także otoczka wyjazdu na mega plus! Oby więcej takich wyjazdów.

 • po pierwsze widzialem ten autobus do g..... sie nadawala ta opona wiem bo go mijalem i mam propozycje moze ktos sprawdzi zanim wynajmnie

Dodaj swój komentarz

30. kolejka (13.04 - 13.04.2019)

13.04.2019

18:00 Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1

13.04.2019

18:00 Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 4:2
18:00 Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2
18:00 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1
18:00 Piast Gliwice - Korona Kielce 4:0
18:00 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1
18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1
18:00 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 1:3

Ekstraklasa 2018/2019

Lp. Drużyna M Br. Pkt.
1. Lechia Gdańsk 30 45-25 60
2. Legia Warszawa 30 48-31 60
3. Piast Gliwice 30 47-31 53
4. Cracovia Kraków 30 39-34 48
5. Zagłębie Lubin 30 48-38 47
6. Jagiellonia Białystok 30 45-41 47
7. Pogoń Szczecin 30 44-42 43
8. Lech Poznań 30 41-40 43
9. Wisła Kraków 30 55-48 42
10. Korona Kielce 30 35-44 40
11. Miedź Legnica 30 30-52 32
12. Śląsk Wrocław 30 35-37 31
13. Górnik Zabrze 30 36-49 31
14. Wisła Płock 30 40-49 30
15. Arka Gdynia 30 39-44 29
16. Zagłębie S. 30 41-63 24

Ostatnie komentarze