Dla Fan Clubów

Wielki Śląsk / 3 listopada 2009 o 0:00

Mapa całego Śląska

PREFERENCJE DLA ZORGANIZOWANYCH FAN CLUBÓW - 23.08.2009r.
PREFERENCJE DLA ZORGANIZOWANYCH FAN CLUBÓW - 23.08.2009r.

23 sierpnia 2009r. stowarzyszenie Wielki Śląsk zorganizowało zebranie, na którym omawiano sprawy dotyczące ich funkcjonowania. Na spotkaniu zjawili się delegaci z piętnastu miast, w których mieszkają fani WKS-u oraz przedstawiciele wrocławskich grup kibiców.

Głównym tematem rozmów była organizacja dystrybucji biletów dla kibiców spoza Wrocławia. Po negocjacjach \“Wielkiego Śląska\” z zarządem klubu ustalono, że każdy fanklub, który zbierze minimum 20 osób i prześle ich dane do środy poprzedzającej dany mecz do przedstawiciela stowarzyszenia, to otrzyma zniżkę pięciu złotych na każdy bilet (fani, którzy na Oporowską muszą jechać ponad 100 kilometrów - 10 złotych taniej). Jeżeli kibiców z jednego miasta będzie więcej niż 20, to za każde dziesięć zamówionych wejściówek więcej, jedną otrzymywać będą gratisowo (na przykład zamawiając 40 biletów, dwa dostaną za darmo). Zdecydowanym plusem całej tej operacji jest fakt, iż kibice nie będą musieli jeździć specjalnie na Oporowską po bilety, a będą mogli spokojnie odebrać je w dniu meczu.

Ustalono także, że najlepsze fankluby będą nagradzane, a najliczniej przybywający na mecze podopiecznych Tarasiewicza będzie mógł wybrać sobie prezent w postaci np. darmowych biletów na dany mecz czy okolicznościowych koszulek. Dopięto również szczegóły dotyczące wywieszania flag.

- To dopiero początek organizacji w tym obszarze. Do tej pory nasze fankluby były pozostawione samym sobie. Nikt specjalnie się nimi nie interesował, a przecież to ludzie oddani bardzo klubowi, dla których każdy mecz jest dalekim wyjazdem. Dzisiaj zrobiliśmy pierwszy krok ku ułatwieniu im życia i poprawy organizacji kibiców Śląska spoza Wrocławia. Na początku skupiliśmy się na dwóch kluczowych kwestiach - zakupu wejściówek, oraz ich cenie. Kibice zrzeszeni w fanklubach po wpisaniu się na listę będą mieli wydrukowane bilety, które będą mogli odebrać w dniu meczu. Dodatkowo te bilety będą tańsze o 5 zł, a dla kibiców dojeżdżających ponad 100 kilometrów, nawet o 10zł. Z każdą kolejną rundą będziemy starać się jeszcze bardziej ułatwić i zachęcić nowych sympatyków nie tylko z naszego województwa, ale rownież z całego Śląska, aby przyjeżdzali licznie do stolicy całego regionu - podsumował prezes stowarzyszenia \“Wielki Śląsk\” i inicjator całej akcji Przemysław Piwowarski.

W skrócie zasady otrzymania dla FC tańszych wejściówek:

1. Jeżeli FC wyśle listę powyżej 20 osób wtedy wszystkie bilety są tańsze o 5zł.

2. FC które mają do Wrocławia powyżej 100km i zbiorą 20 osób mają tańsze bilety o 10zł.

3. Każda kolejna 10 powyżej 20 osób na liście to 1 bilet gratis. 30 biletów - 1 gratis, 40 - biletów - 2 gratisy, 50 biletów - 3 gratisy, 60 bilety - 4 gratisy, 70 biletów - 5 gratisów, 80 - 6, itd.

4. Jeżeli na liście nie ma 20 osób wtedy cena wejściówek jest taka sama jak dla wszystkich bez żadnego rabatu.

5. Bilety przygotowywane są w kopertach i przedstawiciel FC odbiera je wszystkie płacąc za nie gotówką, a potem rozdaje je wśród swoich kolegów i koleżanek, którzy wcześniej wpisali się u niego na listę.

WIZYTA W KŁODZKU - 24.01.2010r.

W 2008 roku pracownicy marketingu WKS-u wraz z piłkarzami i członkami stowarzyszenia “Wielki Śląsk” odwiedzili, aż dwanaście miejscowości: Jelcz - Laskowice, Miękinie, Sobótkę, Oławę, Oleśnicę, Trzebnicę, Strzelin, Wołów, Milicz, Kłodzko, Ziębice i Ząbkowice Śląskie. Aby dotrzeć do tych wszystkich miast i powrócić do Wrocławia, musieli przebyć 937 kilometrów. Potem klub zrezygnował z podobnych eskapad.


Teraz po ponad roku do pomysłu jednak wrócono. W sprawę zaangażował się “Wielki Śląsk” i wspólnie z klubem ożywił promocyjną trasę. Pierwszym tego skutkiem było niedzielne spotkanie mieszkańców Kłodzka z piłkarzami w miejscowym Domu Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie drużyna przybyła ze zgrupowania w Zieleńcu. Podobne wizyty mają się odbywać teraz regularnie, co najmniej raz w miesiącu.


Wizyta Śląska w Kłodzku cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców całej Kotliny Kłodzkiej. Na spotkanie z piłkarzami przyszło około 150 fanów Śląska z tego regionu. Szczególnie widoczne były fankluby z Kłodzka, Łagiewnik, Lądka Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Nowej Rudy. Stara sala kinowa w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji podczas wizyty piłkarzy zazieleniła się. Na balkonie zawisły flagi fanklubów Śląska, a i uczestnicy spotkania odziani byli w koszulki, bluzy i szaliki w najpiękniejszych barwach na świecie. Były pytania do zawodników, wspólne śpiewanie piosenek, konkurs żonglerki oraz autografy i wspólne zdjęcia. Spotkanie posłużyło również organizacji fanklubów Kotliny Kłodzkiej. Po spotkaniu podjęto rozmowy w sprawie wspólnego transportu na mecze oraz wspólnej listy FC Kotlina Kłodzka w celu uzyskania tańszych wejściówek na mecze Śląska. Przedstawiciele stowarzyszenia “Wielki Śląsk” przekazali Andrzejowi Dąbrowskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury limitowany szalik XXL z autografami piłkarzy na aukcję charytatywną. zobowiązał się on również pomóc przy organizacji transportu dla kibiców z Kłodzka na mecze Śląska.


- Takie spotkania z lokalną społecznością są naprawdę niezwykle ważne. Z jednej strony, dzięki takim przedsięwzięciom Śląsk przyciąga uwagę tych, którzy dotychczas niebyli nim zainteresowani lub nie do końca mogli się do niego przekonać. Z drugiej zaś strony, to wspaniała nagroda dla kibiców z fanklubów, muszących pokonywać dużo kilometrów, by dotrzeć na mecze nawet te rozgrywane u siebie. Dzięki takiej wizycie mogą z bliska zobaczyć swoich ulubieńców, a to buduje ich przywiązanie i poczucie tożsamości regionu z klubem - komentuje Przemysław Piwowarski, prezes stowarzyszenia “Wielki Śląsk”.

WIZYTA W NOWEJ RUDZIE - 22.01.2010r.


W tym roku to już druga wizyta piłkarzy WKS-u oraz członków Stowarzyszenia Wielki Śląsk w miastach śląskiego regionu w których kibicuje się Śląskowi. Poprzednio takie spotkanie odbyło się w styczniu w Kłodzku. W stolicy Kotliny Kłodzkiej oprócz miejscowych kibiców zjawili się również Fanatycy Śląska z Lądka Zdój, Bystrzycy Kłodzkiej, Łagiewnik, Ząbkowic Śląskich oraz Nowa Ruda. Właśnie podczas tego spotkania odbyły się pierwsze rozmowy Stowarzyszenia Wielki Śląsk z fanklubem z Nowej Rudy na temat przyjazdu drużyny.

Stowarzyszenie Wielki Śląsk, które przyjmuje zgłoszenia o chęci goszczenia u siebie piłkarzy z Wrocławia i razem z poszczególnymi fanklubami organizuje ich przyjazd od początku swojej działalności propaguje właśnie taki sposób promocji Śląska.

Spotkanie w Nowej Rudzie zgromadziło rekordową jak na takie spotkania ilość kibiców. Na spotkanie z piłkarzami Śląska przyszło ponad 500 osób. Widać, że całe miasto interesuje się losami Śląska. W imprezie oprócz fanatyków uczestniczyło wielu młodzieżowców, kobiet oraz osób starszych. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali co maja do powiedzenia piłkarze Śląska oraz sami dociekliwie zadawali im pytania. Były wspólne śpiewy i konkurs żonglerki. Zwycięzca otrzymał od przedstawicieli stowarzyszenia Wielki Śląsk okolicznościowy szalik, który wedle zapowiedzi ma zawisnąć w jednej z noworudzkich knajp do której często przychodzą miejscowi fani Śląska. Wiele emocji wywołał również konkurs rzutów karnych. Pięciu noworudzkich fanów zmierzyło się z pięcioma zawodnikami Śląska. Największym objawieniem okazał się jednak miejscowy bramkarz, który na dziesięć strzałów wpuścił tylko jedną bramkę po strzale Piotra Ćwielonga. Jak się okazało był to zwycięski gol i Ślązacy wygrali 1:0. Na sam koniec piłkarze rozdawali swoje karty z autografami oraz pozowali do zdjęć z miejscowymi kibicami.

“Nigdy wcześniej nie byłem w Nowej Rudzie i jestem pod dużym wrażeniem wszystkiego co tam zobaczyłem. Już sama podróż do tego miasta wywołała u mnie wiele refleksji. Miasto, które leży u podnóża Gór Sowich jak i cała okolica jest pięknie położona, przez co widoki podczas drogi na spotkanie były niesamowite. Jednak miałem też okazje sam się przekonać jak daleko na mecze Śląska muszą dojeżdżać kibice z Nowej Rudy i jakie z tym wiążą się trudności. Tym bardziej byłem pozytywnie zaskoczony, kiedy ujrzałem na hali kilkuset kibiców w barwach WKS-u. Ludzi, którzy żyją Śląskiem, ludzi, którzy zawsze licznie stoją na Oporowskiej jak i na wyjazdach za zielono-biało-czerwoną flagą Nowa Ruda. Byliśmy już w wielu miastach, ale właśnie to spotkanie w Nowej Rudzie zrobiło na mnie największe wrażenie i utwierdziło w przekonaniu, że ten kierunek, który obraliśmy w stowarzyszeniu Wielki Śląsk jest słuszny i należy go rozwijać.” - powiedział organizator całej inicjatywy, prezes stowarzyszenia Wielki Śląsk - Przemysław Piwowarski.


“Frekwencja na spotkaniu z piłkarzami była ogromna. Cieszy fakt, że spora cześć to dzieci oraz młodzież, którą warto zachęcić do odwiedzania stadionu przy ulicy Oporowskiej oraz uczęszczania na wyjazdy Śląska.” - powiedziała obecna na spotkaniu rzeczniczka stowarzyszenia Wielki Śląsk - Magda Świergała

Na koniec warto podkreślić wspaniałą organizację miejscowego fanklubu. Widać, że w Nowej Rudzie ludzie żyją Śląskiem.

WIZYTA W OLEŚNICY ŚLÄ„SKIEJ - 5.05.2010r.

Oleśnica jest trzecim, po Nowej Rudzie i Kłodzku, miastem, które w tym roku odwiedzili przedstawiciele Śląska w ramach spotkań z kibicami spoza stolicy regionu. Początkowo wizyta miała odbyć się dużo wcześniej jednak ze względu na katastrofę samolotu i związaną z tym żałobę, termin zmieniono.

W środę, 5 maja nic już jednak nie stanęło na przeszkodzie i około godziny 16.30 na miejscową halę sportową przy ulicy Kochanowskiego przybyli długo wyczekiwani goście, a przywitała ich prawie 300-osobowa publika. - Niestety nie przyjechali wszyscy, na których czekaliśmy. Spora część z przybyłych osób chciała spotkać się z Ryszardem Tarasiewiczem i Sebastianem Milą, ale oni nie pojawili się w Oleśnicy. Przybyło natomiast ośmiu piłkarzy i za to chciałem im bardzo podziękować. Szkoda tylko, że nie przyjechał Marian Kelemen, ani żaden inny bramkarz - mówi Paweł Bielański z oleśnickiego fanklubu Śląska. Sytuacja ta dziwić może o tyle, że w planie spotkania był wspólny konkurs rzutów karnych, a w kadrze drużyny z Oporowskiej znajduje się obecnie trzech bramkarzy, z czego ten trzeci - Ivo Vazgeć - pobiera z klubowej kasy niemałe pieniądze, a przy tym regularnie nie łapie się do kadry meczowej. Jednak ani on, ani też Wojciech Kaczmarek nie wybrali się w odwiedziny do swoich kibiców, którzy to są najliczniejszym i jednym z najlepiej zorganizowanych fanklubów.

Oprócz konkursu strzelania “jedenastek” (wygrali go wrocławscy piłkarze pokonując młodych adeptów futbolu z miejscowych szkółek) w hali odbyła się także prezentacja zawodników oraz konferencja, podczas której fani mogli zadawać pytania swoim pupilom, a ci cierpliwie na nie odpowiadali. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć i rozdawania autografów. Ogólna atmosfera w oleśnickiej hali była bardzo dobra. Można było dostrzec, że kibice świetnie dogadują się z graczami i mają wspólne poglądy na wiele spraw, w szczególności na kwestię utrzymania w ekstraklasie.

Wizyta przedstawicieli WKS-u w tym starym, piastowskim mieście odbyła się przy wsparciu “Wielkiego Śląska”, którego członkowie także byli na nim obecni. - Generalnie uważam to spotkanie za udane, choć niestety odwołanie pierwotnego terminu i zmiany w terminarzu ekstraklasy pokrzyżowały nam trochę planów. Była to trzecia wizyta w tym roku i myślę, że ten pomysł bardzo dobrze się sprawdza, bo miasta które odwiedzamy są zadowolone. Co za tym idzie, będziemy kontynuować nasze podróże po Śląsku i spotykać się z kibicami mieszkającymi poza Wrocławiem - zapowiada Przemysław Piwowarski, prezes stowarzyszenia.

Tomasz Kwaśniak


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

30. kolejka (13.04 - 13.04.2019)

13.04.2019

18:00 Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1

13.04.2019

18:00 Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 4:2
18:00 Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2
18:00 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1
18:00 Piast Gliwice - Korona Kielce 4:0
18:00 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:1
18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1
18:00 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 1:3

Ekstraklasa 2018/2019

Lp. Drużyna M Br. Pkt.
1. Lechia Gdańsk 30 45-25 60
2. Legia Warszawa 30 48-31 60
3. Piast Gliwice 30 47-31 53
4. Cracovia Kraków 30 39-34 48
5. Zagłębie Lubin 30 48-38 47
6. Jagiellonia Białystok 30 45-41 47
7. Pogoń Szczecin 30 44-42 43
8. Lech Poznań 30 41-40 43
9. Wisła Kraków 30 55-48 42
10. Korona Kielce 30 35-44 40
11. Miedź Legnica 30 30-52 32
12. Śląsk Wrocław 30 35-37 31
13. Górnik Zabrze 30 36-49 31
14. Wisła Płock 30 40-49 30
15. Arka Gdynia 30 39-44 29
16. Zagłębie S. 30 41-63 24

Ostatnie komentarze